4 príčiny, ktoré zničia jeho chuť na sex

Už veľmi dlhý čas sú práve muži považovaní za tých, ktorí majú väčšiu chuť na sex ako ženy. Ale pozor. Tento výrok už ani zďaleka nie je tak platný ako si myslíme.

Čoraz častejšie sa mladé páry stretávajú s problémom, kedy má žena silnejšiu chuť na sex ako jej partner. Za dverami spálne sa toho zrazu veľa zmení a jeho libido nie je príliš veľké. Na otázku, ako často to robíte týždenne by ste najradšej ani neodpovedali. Čo môže stáť za poklesom mužského libida?! Pozrite sa na najčastejšie prípady, niektoré z nich vás možno prekvapia.

 

1.       Príjem partnerky

Vyšší príjem partnerky dokáže naozaj pribrzdiť mužské libido. Dánski vedci sledovali viac ako 200 tisíc párov a zistili, že ak žena nosí domov viac peňazí ako chlap, môže nastať problém. Silnejšia polovička môže začať pochybovať o svojich schopnostiach a z psychického hľadiska sa veľmi trápi.

 

2.       Alkohol

Pozor, teraz nehovoríme o možnej alternatíve, že sa mu nepostaví. C. Grimm, psychológ, z Nového Zélandu uviedol, že častejšou odpoveďou na otázku, čo ich robí šťastnými, bol alkohol ako sex. Treba si však uvedomiť, že alkohol je len dočasným a veľmi krátkym riešením problémov. Ráno vytriezviete a na pôvodné problémy sa môžu nabaliť nové.

 

3.       Domáce práce

Pre dobro vášho sexuálneho života by ste mali nechať partnera robiť takzvané „mužské práce“. Je dobré, ak ste si v domácnosti rozdelili úlohy a každý vie, čo má urobiť. Samozrejme, že pomoc je vítaná, ale ak bude muž vykonávať všetky ženské práce, skôr či neskôr môže jeho libido pekne padnúť.

 

4.       Stres

Stres je príčinou mnohých problémov najmä v súčasnej dobe. Nie je spúšťačom len zdravotných či psychických problémov, ale aj tých v posteli. Aj keď je to ťažké, skúste sa večer odreagovať a aspoň chvíľu nemyslieť na problémy, prípadne ich vo vašej hlave minimalizovať. Koniec koncov nezabúdajte, že práve sexom si prevetráte hlavu.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61