A aký prívesok sa hodí vám?

Ľudia nosia šperky už od nepamäti. Predstavujú totiž ideálny spôsob, akým sa môžeme odlíšiť od ostatných, ako sa môžeme skrášliť a ako môžeme zdôrazniť vlastnú osobnosť a náš osobný štýl. Avšak aj pri šperkoch platí, že nie každý typ šperku sa hodí každému. Aby šperky splnili svoju základnú úlohu a aby nespôsobili viac škody ako osohu, je dôležité, aby sme si vybrali skutočne to, čo nám pristane. Platí to pri náušniciach, náramkoch, retiazkach či príveskoch.

Práve prívesky sú v poslednej dobe obľúbené medzi všetkými ročníkmi aj typmi žien. Môžete nimi veľmi jednoducho oživiť celý outfit a zvýrazniť svoju osobnosť. Prestaňte byť šedou myškou a zaobstarajte si prívesky, ktoré chytia za srdce vás aj vašich blízkych. Na trhu si môžete vybrať v širokej škále rôznych tvarov. Nájdete srdiečka, hviezdičky, štvorlístky, rôzne guličky, zvieratká či platničky. Dokonca niektoré spoločnosti vyrábajú prívesky podľa osobných preferencií a želaní.

p576576-Privesok-THOMAS-SABO-zaba-1302-041-6

Prívesky nosia ženy vo väčšine prípadov na retiazkach. Pri retiazkach a náhrdelníkoch je dôležité vybrať si správnu dĺžku. Štíhlejším ženám je odporúčaná dĺžka retiazky od 42 do 45 centimetrov. Pre plnoštíhle dámy sú vhodnejšie dlhšie retiazky, s dĺžkou od 50 do 55 centimetrov. Univerzálna dĺžka retiazky sa pohybuje okolo dĺžky 45 centimetrov. Retiazky s príveskami veľmi dobre vyniknú vo výstrihoch v tvare V, poprípade sa do takéhoto výstrihu hodia aj náhrdelníky, ktoré kopírujú tvar výstrihu. Guľaté výstrihy je vhodné doplniť výraznejšími šperkami, väčšími príveskami alebo perlovými náhrdelníkmi. K blúzkam s lodičkovým výstrihom sú vhodné kratšie retiazky s príveskami, ktoré sú jemnejšie. Naopak k rolákom alebo tričkám a blúzkam bez výstrihu sú vhodné najmä dlhšie retiazky, ktoré sa nosia na oblečení a siahajú až pod prsia. Povolené sú aj masívnejšie náhrdelníky s jedným alebo viacerými výraznejšími príveskami.

 


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61