Ako ostať v suchu

Čľapkanice, dážd’, jeseň, mláka či Anglicko. Aj Vám sa vybavia tieto asociácie ked’ niekto povie slovo pršiplášť? Po celý rok sa u nás striedajú ročné obdobia. Leto vie byť upršané, a ked’ sa skončí, vyhliadky na pekné počasie nie sú zrovna isté. Jeseň vie byť hmlistá a upršaná. Ked’ k tomu pridáme nedostatok slnečných lúčov, ktorými trpíme na jeseň a v zime, môže to znamenať šok pre náš organizmus. Pre naše zdravie to predstavuje často hazard, a kto sa na toto počasie nepripraví, môže ochorieť na taký zápaľ plúc či chrípku. Veru, nič príjemné. Preto ak na jeseň športujete, udržujte svoje chodidlá, krk a hlavu v teple.

Aby ste sa vyvarovali nepriaznivému počasiu, treba sa nielen poriadne obliekať, čo sa teplých vrstiev týka, treba myslieť aj na vodeodolnosť materiálov. V daždivom počasí preferujte nepremokavé, softshellové bundy, pršiplášte, či nepremokavé ponchá. Ochránia Vás ani nie tak pred chladom, ako pred vlhkosťou, ktorá vie byť poriadne nepríjemná, a podchladiť sa viete aj vd’aka premočenému kabátu či hlave. Udržujte svoje nohy v teple. Noste nepremokavú obuv, alebo si oblečte hrubé ponožky, gumáky, a máte vystarané. Je fakt, že Vám v nich zrovna nohy nedýchajú, a preto myslite na pravidelné prezúvanie v škole, či práci. Ked’ zistíte, aké je nepríjemné mať kožné choroby, a aké je ťažké sa ich zbaviť, uvedomíte si to na vlastnej koži. To už bude ale väčší problém.

Aby ste zostali na jeseň, zimu, či jar štýloví, vybrať si môžete zo širokej ponuky nepremokavých búnd, nohavíc, mikín či pršiplášťou na trhu. Oblečenie vždy prispôsobujte terénu, a počasiu, ktoré Vás môže cez deň zastihnúť. Lebo ako sa hovorí na severe, neexistuje zlé počasie, iba zle oblečený človek.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61