Ako si vybrať SNB nohavice?

Rozhodli ste začať snowboardovať? Lyže sa vám zunovali alebo vám príde snowboard lepší ekvivalent zimného športu? Bundu až tak neriešite no uvedomujete si, že nohavice sú základ no neviete aké si kúpiť? Čítajte ďalej a dozviete sa zopár zaujímavých informácií ohľadne SNB nohavíc.
Padáte na zadok
Ak ste boardový začiatočník rátajte s tým, že budete viac sedieť na zemi ako stat na nohách. Ak aj práve nesedíte, pravdepodobne budete kľačať na snehu a snažiť sa postaviť. Lyže sa od dosky naozaj líšia a snb nohavice a rukavice sú skrátka základ. Nikto predsa nechce mrznúť v mokrých nohaviciach.
Na snowboard len SNB nohavice
Cena originál SNB nohavíc býva niekedy vyššia, no snažte sa vyhnúť zatepleným outdoorovým či lyžiarskym nohaviciam. Verte, že už po prvom dni jazdenia na snowboarde pochopíte prečo. Vôbec nezáleží, či ste začiatočník alebo pokročilý jazdec, my milovníci dosky prichádzame so snehom do styku oveľa viac a preto odporúčame čo najvyššiu vode odolnosť., keď si kúpite kvalitné, nepremokavé snowboardové nohavice.
Dĺžka a šírka snb nohavíc
Ani príliš dlhé ale ani krátke. Ideálne snowboardové nohavice vám prekryjú topánku a majú vnútornú gumu, ktorá zabráni vniknutiu snehu až do vnútra. Pri šírke je dôležité aby vás neťahali na stehnách ani v rozkroku. Pás býva nastaviteľný preto si s tým nemusíte lámať hlavu.
Vetracie otvory nie sú od veci. Aj keď je vonku treskúca zima pri aktívnom pohybe sa spotíte. Otvory zabezpečia, že sa vlhkosť dostane von a vám nebude ani tak teplo a zároveň nebudete mať pocit vlhka. Klasicky sú snb nohavice voľné, výber strihu je však na vás, každopádne, ak vás niekde ťahajú hľadajte ďalej.
Pevný odolný materiál
Ak ste na doske ešte nestáli, verte, že vás čaká minimálne jeden pád sprevádzaný kotrmelcom, saltom či inou kreáciou. Ak už mate čo to za sebou isto si viete predstaviť prečo je materiál snb nohavíc ozaj dôležitý.  Vyberajte teda také snowboardové nohavice, ktoré sú nie len nepremokavé, ale tiež odolné a pevné. Kvalitné snowboardové nohavice sú vyrobené zo spevneného materiálu, alebo sú zosilnené na určitých miestach ako je rozkrok, kolená a zadok. Na snb nohaviac je vždy určená vodeodolnosť. Napríklad 12 000, 20 000 až 30 000. Ide o milimetre akým sa počítajú zrážky v meteorológii. Najvyššie bývajú 30 000, ktoré sú oficiálne určené na snehové podmienky od 2500 m.n.m. Ak chcete byť v suchu, tak vezmite nohavice s najvyšším číslom odolnosti.
Snb je lifestyle a niekedy je štýl postavený nad funkčnosť. Samozrejme pozerajte na vzhľad a na to, v čom sa cítite dobre, ale nezabúdajte na primárnu funkčnú úlohu.

Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61