Ako vybrať herné PC?

Hranie počítačových hier je v dnešnej dobe jednou z obľúbených voľnočasových aktivít, ktorým sa venuje široké množstvo užívateľov. Dnes sme sa vďaka pokroku v technológiách dostali do fázy, kedy na hranie najnovších hier nestačí obyčajný počítač, ale potrebujeme herné PC. Ak si chceme vychutnať dokonalé animácie bez akéhokoľvek sekania a trhania, musíme disponovať naozaj našliapaným systémom.

Počítačoví hráči Vám povedia, že najdôležitejším komponentom v hernom počítači je grafická karta. Z tohto dôvodu by sme mali vybrať grafickú kartu s maximálnym výkonom v danej cenovej relácii a ostatné komponenty doplniť tak, aby nedegradovali jej výkon pri celkovej cene počítača.

Výkonná grafická karta je v porovnaní s ostatnými komponentmi veľmi drahá súčiastka, ktorá navyše so svojím stúpajúcim výkonom požaduje aj výkonnejší a drahší zdroj. Ako teda vybrať jednotlivé súčiastky, aby sme sa vošli do celkovej ceny herného počítača?

Existujú také 4 základné jednoduché rady pri výbere optimálnej, vyváženej zostavy a s najlepším možným pomerom ceny a výkonu na hranie hier.

1.       základná doska by mala byť v cene cca 10% a viac z celkovej ceny počítača.

2.       cena grafickej karty by mala byť vyššia, než cena procesora.

3.       v počítačoch nad 400 eur by mal byť zdroj aspoň s 3 ročnou zárukou.

4.       počítačová skriňa by mala byť za cca 5% a viac z ceny celej zostavy.

Ak sa budete držať týchto rád, nemalo by sa Vám stať, že poskladáte zlý alebo málo výkonný herný počítač. Ak si netrúfate vyskladať sami počítač, môžete kúpiť už komplet poskladanú počítačovú zostavu.

Výhodou u kvalitných predajcov je do istej miery istota, že Vám nepošlú evidentne poškodené komponenty a celkové zostavenie je spravidla na vyššej úrovni ako svojpomocné zostavenie.

Je len na vás či kúpu vášho nového herného počítača zvolíte plne do rúk odborníkov alebo si ho poskladáte sami.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61