Bicyklovať sa dá aj v zime!

racing-bikes-438851_1920

Teploty vonku sa skutočne už šplhajú k bodu mrazu a v priebehu decembra, januára, či februára zrejme nemôžeme v tejto oblasti očakávať nejakú významnú zmenu. Pozitívnejšie potom už vyznieva marcové, v podstate jarné obdobie, dovtedy však na Slovensku musíme pretrpieť zimu. To rozhodne nie je dobrá informácia pre cyklistov, bežcov, či iných priaznivcov outdoorových športov. Podmienky však neovplyvníme, pánom počasia nie je žiaden z ľudí na zemi. Našou jedinou možnosťou je prispôsobiť sa aj zhoršeným podmienkam, jednoducho ich vydržať a snažiť sa s nimi popasovať. Dá sa to aj na bicykli, pravda, kým nie je sneh a ľad, čo spôsobuje cyklistom riziko nehody či úrazu.

Podmienkou je kvalitná výbava, ktorá zabezpečí, že cyklista neskončí so zápalom pľúc či inou nepríjemnou chorobou. Základom je termo-prádlo, čiže spodná bielizeň, ktorá zabezpečí udržanie tepla pri pokožke. Potom je veľmi dôležitý kvalitný cyklistický dres s dlhým rukávom, ktorý takisto môže pomôcť udržať teplo organizmu a zabráni tak podchladeniu či prefúknutiu. Práve cyklistické dresy sú v tejto oblasti akousi samostatnou špecifickou kapitolou. Okrem iného totiž predstavujú aj špecifický identifikačný znak cyklistov, napríklad podľa typického zeleného dresu už z Tour de France poznáme nášho Petra Sagana. Ako sme už naznačili, dresy nemajú len užitočnú funkciu pri prevencii zranení či udržaní tepla, majú aj estetickú rolu. Nadšenci cyklisticky sa pomocou nich často identifikujú so svojím obľúbeným jazdcom, respektíve tímom. V dobe konania pretekov Tour de France často v letnom období vidíme skupinku cyklistov, kde má každý dres svojho obľúbeného tímu, pričom si akoby skúšajú svoje vlastné malé preteky. Dobrou správou je pre nadšencov cyklistiky to, že ponuka cyklodresov sa na Slovensku výrazne zvýšila, a vyberať si môžete z naozaj širokého sortimentu. Navyše, dresy si už môžete relatívne pohodlne zakúpiť aj prostredníctvom internetu za prijateľné ceny. Vo vašich zimných cyklistických radovánkach vám držíme palce!


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61