Bicyklujete? Nezabudnite na prilbu!

Jedným z najpopulárnejších športov poslednej doby sa jednoznačne stalo bicyklovanie. Jeho popularita súvisí určite aj s tým, že sa dá praktizovať takmer po celý rok, s výnimkou zimy, hoci sa nájdu aj milovníci cyklistiky práve po zasnežených cestách. Tých je však pomenej. Bicyklovanie je výbornou voľbou pre každého, od malých detí, cez dospelých až po starších ľudí. Nie je príliš náročné, neničí kĺby a zabezpečuje pohyb na čerstvom vzduchu, čo je jedna z najväčších výhod. Bicyklovanie je tak vhodné pre každého a dobrou správou je, že aj v mestách na Slovensku sa vytvára čoraz viac cyklistických chodníkov.

Dôležitá vec, na ktorú nesmieme zabudnúť, je bezpečnosť. Tú zaisťuje vhodná jazda a prostredie, no vec, ktorú vieme tiež ovplyvniť a zabezpečiť, je prilba. Pre deti sú cyklistické prilby povinné a hoci pre dospelých až pri jazdách mimo mesta, netreba zbytočne riskovať a prilbu by sme mali mať vždy. Cyklistické prilby majú isté parametre, ktorým by ste mali venovať pozornosť už počas kúpy. Prvým a najzákladnejším je veľkosť prilby. Vždy by ste si ju mali vyskúšať a na hlave by vám mala ideálne sedieť – tak, aby vás nikde netlačila. Veľkosť sa zvyčajne delí na S, M a L a to podľa obvodu hlavy, ktorý sa uvádza v centimetroch.

Spomenuli sme bezpečnosť, no a dobrá prilba musí spĺňať bezpečnostnú normu. Ďalším kritériom je hmotnosť. Ideálna prilba je ľahká aby vás nezaťažovala ani pri dlhších jazdách. Ďalšia vec je pevnosť. Samozrejme, čím pevnejšia prilba je, tým lepšie. V dnešnej dobe sa výrobcovia snažia o to, aby boli prilby pevné a zároveň ľahké, a tak na výrobu používajú kombináciu materiálov. Pri výletoch počas horúcich letných dňoch určite oceníte aj prilbu s dobrým vetraním a takisto cyklistickú prilbu, ktorá má vyberateľné, prípadne antibakteriálne vnútro. Pokiaľ sa teda v blízkej dobe vyberiete jazdiť, určite nezabudnite na bezpečnosť a užite to!


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61