Blackjack je jednou z najobľúbenejších kasínových hier: Zahrajte si aj vy

Hazardné hry sú v súčasnosti veľmi obľúbené a kamenné kasína sa tešia vysokej návštevnosti po celom svete. Prinášajú vzrušenie, zábavu, radosť a možnosť vyhrať aj väčší obnos peňazí. Medzi najobľúbenejšie hazardné hry patria kartové hry ako napríklad poker a blackjack, ale tiež aj iné hry – ruleta, kocky, hracie automaty, keno a podobne. Práve blackjack sa považuje za klasiku, ktorú skutočne možno zaradiť medzi najviac vyhľadávané hazardné hry v každom kasíne.

Čo by sme o blackjacku mali vedieť?

Pri blackjacku nejde len o šťastie, ale tiež aj obratnosť, šikovnosť, správne zmýšľanie a vhodnú stratégiu, ktorá povedie k víťazstvu. Nejde teda len o náhodu, ale hráč môže svojimi schopnosťami priebeh hry ovplyvniť. K kasínach sa stretnete najmä so skúsenými hráčmi, ktorí hrajú túto hru často a majú vypracovanú vlastnú stratégiu.

Pri tejto kartovej hre sa používa jeden, alebo niekoľko 52-kartových balíčkov podobne, ako je to pri pokri. Základným cieľom hry je poraziť krupiéra, a to tým spôsobom, že sa súčtom svojich kariet dostaneme najbližšie k číslu 21 a zároveň dosiahneme vyšší súčet, ako má krupiér. Pokiaľ získame vyšší súčet kariet, tak okamžite prehrávame. Ak získame rovnaký súčet kariet, ako krupiér, tak pôjde o remízu a stávka sa nám vráti. Karty s číselnou hodnotou majú práve tú hodnotu, ktorá je na nich uvedená (karty 2-10) a karty J, Q, K majú hodnotu 10. Eso môže mať hodnotu 1, alebo 11 v závislosti od ostatných kariet.

Prečo práve blackjack?

Ak si chcete zahrať a neviete si vybrať hru, tak možno blackjack je tou správnou voľbou. Môžete si ho zahrať v kamenných kasínach, ale tiež aj v online kasínach, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Vďaka online kasínam môžete hrať vždy, keď dostanete chuť, nemusíte nikam chodiť a hráte z pohodlia domova, vo väčšine online kasín si môžete hry zadarmo  vyskúšať a na internete nájdete mnoho variácií tejto hry, stačí si len vybrať.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61