Chorá prostata ovplyvňuje kvalitu erekcie

Prostata je veľmi háklivý mužský orgán. Ak je zdravá a nerobí problémy, ani neviete o jej existencii. Prostata je však dôležitým hráčom aj pri samotnej erekcii a ak zaznamenáte, že niečo nie je v poriadku, mali by ste to riešiť.

V prvom rade by ste mali chodiť na pravidelné preventívne prehliadky. Pamätajte, že včas zachytený problém je ľahšie riešiteľný. Približný stav vašej prostaty však môžete odhadnúť aj doma a to pozorovaním pri určitých javoch. Močenie alebo erekcia sú vhodnou príležitosťou na laickú diagnostiku doma. Kvapkanie semena, podozrivý zápach alebo čokoľvek iné môže znamenať začínajúci problém.

  • Nedostatočný výstrek

Pri slabšej prostate sa niekedy môže stať, že semeno vôbec nevystriekne alebo nestrieka dostatočne ďaleko. Prostata je v tomto prípade slabá a nie je schopná primerane silných kontrakcií. Aj ich samotný počet môže byť nižší, v niektorých prípadoch až niekoľkonásobne ako obyčajne.

  • Malé množstvo

Aj samotný objem semena súvisí s chorou či zdravou prostatou. A to najmä vtedy, ak ste v posledných hodinách nemali ejakuláciu. Všimnite si aj farbu semena, neprirodzenú vôňu alebo konzistenciu. 

  • Kvapkanie

Aj tento bod sa týka samotných kontrakcií, na začiatku orgazmu by malo semeno vystrieknuť. Pri chorej prostate sa môže stať, že semeno akoby kvapkalo alebo vytekalo v malých množstvách. Aj to môže signalizovať problém.

  • Erekcia

Treba si uvedomiť, že problémy s erekciou môžu mať viacero príčin. Jedným z častých je aj stres a ak ho máte v živote nadmerné množstvo, dokáže potrápiť aj v oblasti sexuálneho života. Problémy s erekciou môžu však súvisieť aj s chorou prostatou.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61