Cyklistika je fenomén

Cyklistika je fenomén. Jej popularita stále rastie. Z rôznych ankiet vyplýva, že jej dáva prednosť až tretina športovcov. Necháva tak za sebou beh a dokonca aj futbal. Podiel na tom má nielen osveta v rámci životného prostredia a urbanizmu, vznik nových cyklotrás a príklon k zdravému životného štýlu, ale aj inšpirácia v zahraničných metropolách a súčasná móda.

Rôzne účely cyklistiky

Jazda na bicykli je obľúbená pre svoju rozmanitosť, ktorá ponúka záľubu v cyklistike samotnej, turistickej cyklistike, rekreačnej cyklistike alebo len obyčajnú možnosť pomerne rýchleho dopravného prostriedku.

Kedy sa jazdí

Pri našich klimatických podmienkach je tento druh športu prevádzkovaný prevažne od apríla do konca októbra. Jazda na bicykli na Slovensku je v súčasnej dobe na výslní, no jej popularita stále rastie. To potvrdzujú aj štatistiky, keďže sa oproti minulému roku zdvihol dopyt po bicykloch o 10%. Nehovoriac o zelených dresoch, keďže Peter Sagan jazdiaci v zelenom drese si podmanil celý cyklistický svet, a tak dnes vidíte na cestách každého druhého či tretieho cyklistu v zelenom drese.

Je jednoduchá

Jazda na bicykli je zručnosť tak jednoduchá, že ak sa ju človek raz v živote naučí, vie tento stroj ovládať prakticky až do konca svojho života. Ak vyrazíte na bicykli na cestnú premávku, potrebujete k tomu ovládať pravidlá cestnej premávky, riadiť sa nimi a dodržiavať ich.

Cyklistika je zdravá

Na raste popularity cyklistiky sa podieľa aj väčší záujem o zdravý životný štýl a kondíciu. Prísun nových informácií a lepšie finančné podmienky zvyšujú záujem o špeciálne cyklistické vybavenie aj u rekreačných cyklistov. A aj takýchto cyklistov vidíte bežne v zelených dresoch, ktoré sú jednoducho v dnešnej dobe nerozlučné späté s cyklistikou.

Cyklistike sa dnes venuje veľké množstvo ľudí, a ak vy sa práve nachádzate v aute na cestách, buďte ohľaduplní na cyklistov. Nikdy neviete, kedy vás chytí cyklistika za srdce, a kedy sa budete v zelenom drese preháňať po cestách práve vy.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61