Dovolenka pri slovenskom mori

Ak patríte medzi väčšinu ľudí a výber dovolenky nechávate na poslednú chvíľu, prvou najbližšou možnosťou Slovákov býva jednoznačne Chorvátsko. Chorvátsko je pre slovenských turistov finančne najdostupnejšia dovolenka, každý rok ho navštívi takmer milión Slovákov a Čechov. Do Chorvátska lákajú návštevníkov predovšetkým prekrásne pláže a priezračné more. Z chorvátskeho pobrežia a vnútrozemia sú veľmi dobre dostupné národné parky Chorvátska a historické pamiatky zapísané v zozname UNESCO.

Do Chorvátska sa dostanete veľmi rýchlo autom a je možnosť ísť aj mimo cestovnú kanceláriu tzv. “na vlastnú päsť.” Ubytovať sa môžete v rôznych apartmánoch, penziónoch, hoteloch na pobreží Chorvátska. Stále viac návštevníkov Chorvátska využíva na začiatok ubytovania v Chorvátsku iný deň, ako sobota, kedy je na cestách veľká premávka. Do niektorých apartmánov môžete prísť aj v nedeľu alebo akýkoľvek iný deň v týždni. Je vhodné si tieto apartmány rezervovať s dostatočným predstihom. V týchto domoch si prví klienti vyberú akýkoľvek termín podľa svojej potreby, ďalší záujemcovia potom musia na tieto termíny nadviazať.

Veľa ľudí však do Chorvátska cestuje aj cez cestovnú kanceláriu, sú to ľudia, ktorí radšej plánovanie a organizovanie nenechávajú na poslednú chvíľu a nemajú čas na vyhľadávanie a rezervácie apartmánov. Cestovná kancelária za vás vybaví rezerváciu hotela, ktorý si vyberiete tak ako aj vašu vysnený rezort. Niektorý slováci vyhľadávajú špeciálne zájazdy do Chorvátska last minute tzv: na poslednú chvíľu. Pri týchto zájazdoch je výhodna predovšetkým cena.

Každý druh ubytovania a spôsob trávenia letnej dovolenky v Chorvátsku má svoje výhody a určité špecifiká. Isté však je, že Chorvátsko má pre mnoho z nás svoje čaro a je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku pri mori.

 


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61