Hazardné hry opradené príbehmi. Čo o rulete určite neviete?

Hazardné hry sú dnes obľúbené takmer v celom svete a zábavný priemysel si na nich postavil svoje meno. K najznámejším hrám, s ktorými sa v kasínach určite stretnete patrí predovšetkým poker, black jack, ale aj ruleta. A práve rulete sa teraz budeme venovať trochu viac. Hry, označované ako hazardné sú pre mnohých hráčov veľkým lákadlom. Dalo by sa povedať, že v sebe skrývajú určitú dávku adrenalínu, tajomna, napätia, ale tiež aj možnosti vyhrať aj väčšie množstvo peňazí.

Ruleta a jej tajomstvá

Každá hazardná hra v sebe skrýva niekoľko tajomstiev a zaujímavostí o jej vzniku, o pravidlách a podobne. Inak na tom nie je ani obľúbená ruleta.

  • Ruleta vznikla už v 17.storočí a tak prešla skutočne dlhým vývojom. Vznikla vo Francúzsku a jej názov je odvodený od francúzskeho pomenovania kolesa.
  • Bratia Blancovci rozdelili toto koleso na 37 dielov a z ich hláv vzišiel celý princíp stávok.
  • Nuly na kolese nechávajú zarobiť kasíno a v amerických kasínach nájdete len rulety, ktoré majú dve nuly.
  • Diablova hra – aj takto je ruleta často označovaná. A prečo? Pretože súčet všetkých číslic na kolese je 666.
  • Ruleta sa stala súčasťou mnohých filmových scén – poznáme mnoho filmov a seriálov z oblasti kasín, v ktorých sa stretávame aj s ruletou.
  • S hraním hazardných hier ako je poker, alebo black jack sa najčastejšie stretávame u mužov, ale ruleta je hrou, ktorú si s obľubou zahrajú aj dámy.
  • Je zaujímavé, že v roku 2012 v známom kasíne Rio v Las Vegas padlo číslo 19 niekoľko krát za sebou – presne 7 krát. Je takmer nemožné, aby k takémuto niečomu došlo a vidíte, predsa sa to stalo.
  • Jedným zo zaujímavých príbehov o rulete je aj ten o hazardérovi menom Ashley Revell, ktorý v roku 2004 predal celý svoj majetok, odcestoval do Las Vegas a celú hotovosť – 135 000 dolárov stavil na červenú. Najprv chcel staviť na čiernu, ale obyvatelia z jeho rodného mesta zahlasovali za červenú a jemu sa práve táto stávka naozaj vyplatila. Domov sa vrátil so 270 000 dolárov, z ktorých časť investoval do založenia internetového kasína.

Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61