Hlavolamy: Ich história a najobľúbenejšie druhy hlavolamov

Jedným zo spôsobov, ako posilniť svoju myseľ, využívať logické myslenie, fantáziu, aj vynaliezavosť je riešenie rôznych hlavolamov. Ide o úlohy a hádanky, pri ktorých je potrebné premýšľať a ich riešenie zvyčajne zaberie viac času. História hlavolamov siaha až do dávnej minulosti, to dokazuje aj skutočnosť, že určitý typ hlavolamov sa našiel dokonca aj na stenách pyramídy, ale tiež aj na iných starovekých pamiatkach.

Najväčší rozmach však hlavolamy zažili v 19.a v 20.storočí. Práve vtedy sa tieto logické hry stali populárne medzi rôznymi vrstvami obyvateľstva. Veľký boom medzi hlavolamami nastal v roku 1974, kedy bola v Maďarsku vynájdená farebná kocka, ktorú dnes poznáme všetci pod názvom rubiková kocka. Kocka nebola len hračkou, ale stala sa dokonca aj objektom skúmania matematikov a rôznych inžinierov.

Denne vznikajú nové a nové hlavolamy

Odbor, ktorý je zameraný na hlavolamy sa neustále rozvíja a tak denne vznikajú nové hry, ktoré majú potrápiť logické myslenie. Od roku 2009 sú veľkým obľúbencom vo svete logických hier guličky NeoCube. Ich názov vznikol spojením slova Cube, teda kocka a Neo, čo je skratka pre neodymové magnety.

Neocube – niečo medzi hlavolamom, stavebnicou a umením

Hlavolam NeoCube je zložený z 216 veľmi silných magnetických guličiek, ktoré majú priemer 5 milimetrov. Vyrábajú sa z Neodymu, ktorý sa využíva pri výrobe silných permanentných magnetov. Malé guľaté magnety slúžia na vytvorenie rozličných priestorových objektov, tvarov, obrazcov, hra podporuje priestorovú predstavivosť, kreativitu, vytrvalosť a sústredenosť. Je určená pre deti, aj pre dospelých, prináša radosť, zábavu a tiež je cenovo dostupná. Hlavolamy NeoCube sa dnes už vyrábajú v rôznych farebných vyhotoveniach, farba guličiek môže byť rôzna – strieborná, zlatá, červená, zelená, atď.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61