Kam s motorkou?

S parkovaním motoriek majú problémy najmä obyvatelia panelových domov a podobných sociálnych zariadení. Motorka je oveľa zraniteľnejšia a prístupnejšia ako auto. Problém nie je ani tak v tom, kde ju mať, ale skôr v tom, ako zaistiť, aby nebola poškodená alebo nebodaj ukradnutá.

Ak by sme sa zbavili týchto najzávažnejších rizík, nebol by problém parkovať pred oknami pri pouličnej lampa. Z pohľadu bežného obyvateľa paneláku sa vám ponúka niekoľko možností, ako s motorkou parkovať.

Parkovanie ne ulici

Tento typ parkovanie je síce najjednoduchší, ale aj najnebezpečnejší. Vo všeobecnosti platí, že i takto je možné parkovať, avšak určite nie dlhodobo. Hrozba vytipovania si motorky zlodejom je v takomto prípade veľmi vysoká. Nezabúdajte na to, že zlodej motorku naloží do svojej dodávky ani nie za tri minúty. Stačí, že ste si odskočili na toaletu a vaša motorka bude preč. Ak s ňou parkujete napríklad pred oknami na chodníku a zamknete ju k lapme, nebezpečenstvo síce znížite, ale určite neodstránite. Naviac parkujete v rozpore s pravidlami cestejnej premávky a môžete byť dokonca aj pokutovaní.

Parkovanie v garáži

Garáž na motorku je najbezpečnejšia forma parkovania. Bohužiaľ, nemusíte mať to šťastie a mať k dispozícii garáž rovno pod domom. O výhodách, ako je možnosť skladovať príslušenstvo, výbavu či iné predmety, nemusíme asi hovoriť. V prípade, že bývate v dome, si môžete dať garáž na motorku aj postaviť. K dispozícii máte viacero možností montovaných garáží, ktoré sú veľmi jednoduché na montáž.

Parkovanie v dome

Ak má vlastník bytového domu dostupné priestory určené na uskladnenie motorových vozidiel, môžete svoju motorku odparkovať aj pod svojou špajzou. V iných priestoroch vo vnútri domu, napríklad v “kočikárni” sa parkovať nesmie kvôli požiadnym predpisom, pretože sa v motorke nachádzajú horľavé či iné nebezpečné látky. V prípade, že toto nariadenie nedodržíte, môžete sa “tešiť” na pokutu.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61