Lietať len tak bez nebezpečenstva? Skúste veterný tunel

Adrenalínové zážitky a športy sa v súčasnosti tešia čoraz väčšej obľube a ako formu relaxu, zábavy či len trávenia voľného času ich vyhľadáva stále väčšie množstvo ľudí. Niektorí radia trávia svoje víkendy pred televíziou, na výletoch s rodinou, iní si však radi doprajú niečo odvážnejšie. Dnes už existuje nespočetné množstvo adrenalínových športov a zábaviek a skôr ako odhodlať sa, je možno ťažšie vybrať si, čo presne chcete vyskúšať. Počuli ste napríklad o aerodynamickom tuneli?

Aerodynamický tunel nie je len výskumným zariadením, ktorý slúži na výskum a testovanie rôznych zariadení, ako sú napríklad autá či lietadlá, ale slúžiť môže aj ako adrenalínová zábavka. Nájdete ho napríklad aj na Slovensku, v Tatralandii. Je to zároveň jediný veterný tunel na Slovensku. Iba tu si môžete vyskúšať, aké to je lietať, vznášať sa vo vetre a vyskúšať si aj silu hurikánu.

Veterný tunel tvorí presklená letová komora s priemerom 4,3 metra a celkovej výške neuveriteľných 17 metrov. Práve tu si môžete vyskúšať, aké to je keď vietor fúka rýchlosťou až 270 km/h, čo je, len tak mimochodom, rýchlosť ozajstného hurikánu.
Ak máte chuť vyskúšať si niečo nové a bungee jumping sa vám zdá už príliš mainstreamový, skúste možno lietanie v aerodynamickom tuneli. Nemusíte sa ničoho báť. Celý váš „let“ sa odohráva za neustáleho dozoru profesionálnych inštruktorov. Vyhnúť sa aerodynamickému tunelu by sa mali tehotné ženy, deti mladšie ako päť rokov, osoby so srdcovo-cievnymi problémami a ochoreniami, ľudia so zraneniami a problémami s chrbticou či platničkami a samozrejme, ľudia pod vplyvom alkoholu či iných omamných látok. Inak je „lietanie“ dostupné všetkým. Dokonca aj ľuďom na invalidnom vozíku.

Ak vás tradičný relax v podobe ležania na gauči pred televíziou nebaví a nenapĺňa, zistite si niečo o adrenalínových športoch a možno sa informujte aj o aerodynamickom tuneli. Ktohovie, možno lietanie bude pre vás to pravé.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61