Nebojte sa okúsiť exotiku

Mojím najväčším snom je precestovať svet. Navštívila som 3 kontinenty vrátane svojho a stále nemám dosť. Cestovanie je ako droga. Finančne náročná droga. Ale potom to všetko stojí za to.

Jedného dňa som ako obyčajne rozmýšľala kam sa najbližšie vyberiem. Bola polovica februára a mne sa už zima zunovala. Potrebovala som teplo, more, slnko a chytiť nejaký ten bronz. Zrazu som natrafila na zaujímavú ponuku. Preskúmajte s nami ostrovy v Indonézii, písalo sa tam. Hmm, to neznie zle, hovorila som si. Na pár týždňov sa vypariť na druhú stranu sveta, plného slnka a tepla, bola úžasná predstava. Zabookovala som si letenku a dovolenka sa mohla začať. Som taký ten typ, že keď chcem odísť, nikoho sa jednoducho nepýtam a už ma na istý čas niet.

Pristáli sme na jednom z ostrovov. Už z lietadla som videla to priezračné modré more a vedela som, že toto bude zážitok za všetky drobné. Ostrovy v Indonézii sa pre mňa doposial skladali z dvoch ostrovov a to Bali – obľúbená destinácia na medové týždne a Borneo. Tešila som sa, že sa môj obzor rozšíri o viac ako 10 nových ostrovov, ktoré sú každý niečím výnimočný. Hneď na letisku nás uvítali s exotickým ovocím a inými dobrotami. Dozvedela som sa, že v Indonézii sa nachádza viac 17 000 ostrovov a z toho je osídlených 6 000. Ja som si mala v pláne poležať pár dní na tom krásnom jemnom piesku a potom objavovať krásy ostrovov.

Som typ človeka, čo dlho neobsedí na mieste, a aj keď pláž na Bali bola nádherná a sľúbila som si, že tam vydžím čo najdlhšie, nevýdalo. Vždy som sa chcela predierať pomedzi liany v dažďovom pralese, povoziť sa na majestátnom slonovi, či podať ruku oranžovému orangutanovi. Ostrov Sumatra mi to všetko ponúkol ako na dlani. Cudzie kultúry sú pre mňa fascinujúce. Krásny pohľad na budhizmus mi poskytol budhistický chrám Borobudur, ktorý je mimochodom aj zapísaný na zozname UNESCO.

Potápanie pri ostrove Flores, výlet do hlavného mesta Indonézie, vidieť najväčšieho jaštera na svete, návšteva kmeňa Torádžov, východ slnka na sopke Bromo, krásy nedotknutej prírody, ale aj leňošenie na pláži patria medzi zážitky, ktoré nikdy nezabudnem. Som zvedavá, čo mi spontánnosť prinesie nabudúce.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61