O potravinový odpad sa Vám postará drvič odpadu

Drviče odpadu sa stali trendom súčasnej kuchyne. Zjednodušujú prácu. Riešia nehygienické skladovanie potravinového odpadu v domácnosti. Slúži na likvidáciu odpadu z potravín, ako sú šupky a zvyšky zemiakov, ovocia i zeleniny, ale aj drobných kostí z kurčaťa či orechových škrupín. Všetko sa rozdrví na kal a spláchne do kanalizácie.

Hlavnou výhodou drvičov potravinového odpadu je fakt, že kuchyňa, ktorá sa najmä v posledných rokoch stáva najfrekventovanejším miestom v domácnosti a moderné architektonické riešenia odporúčajú ich prepojenie s obývacími priestormi, zostáva čistá, pre prácu pohodlným miestom bez zapáchajúcich odpadkov.

19-14-59-737_640Aký drvič vybrať

Drviče odpadu by sme mali vyberať nielen podľa ceny, ale najmä podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Ako najlepšie sa z tohto hľadiska ukazujú masívne odľahčené materiály, ktoré zaisťujú vysokú kompaktnosť výrobku a predovšetkým ľahkú, bezpečnú a rýchlu inštaláciu. Pri výbere by sme mali prihliadať aj na to, či má výrobok protikoróznu povrchovú úpravu, pretože práve zhrdzavenie materiálu je jednou z najčastejších príčin zlyhania všetkých starších typov drvičov odpadu.

Inštalácia drviča

Drviče odpadu je možné namontovať na drez s otvorom pre odpadový ventil s priemerom 89 alebo 92 mm (podľa typu drviča). Medzi drvičom a potrubím kanalizácie musí byť nainštalovaná zápachová uzávierka (sifón), ktorá zabraňuje úniku zapáchajúcich plynov z kanalizácie do miestnosti. Môžu sa použiť len potrubné zápachové uzávierky tvaru U, ktoré sa menej zanášajú. Pri niektorých typoch môže byť zápachová uzávierka súčasťou drviča.

Všetky predávané drviče odpadu by mali mať osvedčenie od úradov. Pri výbere Vám poslúžia informácie o tom, či má príslušný výrobok tepelnú poistku, ktorá chráni spotrebič a zaisťuje jeho dlhú životnosť. Určitou výhodou je aj vyberateľná ochranná manžeta, ktorá umožňuje rýchle a ľahké čistenie drviča.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61