Podťe na bicykel!

Chcete športovať a hľadáte šport, pri ktorom si vytrénujete vašu kondičku ale zároveň aj schudnete? A čo tak bicyklovanie?

Bicyklovanie je vhodný spôsob, ktorý nám pri chudnutí pomáha spaľovať tuky, zlepšuje metabolizmus, spotreba kalórií je relatívne vysoká  a tým všetkým sa zlepšuje efekt chudnutia. Bicyklovanie je aeróbna aktivita. Množstvo spálených kalórií, závisí od dĺžky, námahy (tepovej frekvencie) a pravidelnosti cvičenia. Bicyklovanie má hneď niekoľko výhod oproti iným aktivitám.Spotreba kalórií je rôzna, veľmi závisí od intenzity bicyklovania. Nezabudnite, že väčšia záťaž neznamená automaticky rýchlejšie chudnutie – dôležitá je aj tepová frekvencia a strava. Spotrebu kalórií si môžete jednoducho vypočítať na rôznych internetových stránkach, kde od vás budú vyžadovať aj vašu váhu a čas koľko, budete túto aktivitu vykonávať.

Výhodami bicyklovania je napríklad, že sa mu môžu aktívne venovať aj ľudia s nadváhou, pretože bicyklovanie nezaťažuje kĺby ako pri iných cvičeniach. Bicyklovanie posilňuje okrem svalstva aj cievy a srdce, zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje imunitu a vytrvalosť, resp. kondíciu. A čo je najlepšie spotreba kalórií je relatívne vysoká. Jedinými nevýhodami je, že si treba nájsť pravidelne čas, trasu a odhodlať sa. Aj nepriaznivé počasie a zimné obdobie nám môžu pokaziť naplánované bicyklovanie. Alternatíva je stacionárny bicykel alebo orbitrek, prípadne iná aktivita. Ak aj napriek nepriaznivému počasiu ste sa odhodlali ísť bicyklovať, pred počasím vás môže ochrániť napríklad cyklistický dres a iné ochranné termo oblečenie.

Bicyklovanie je na chudnutie výborné, stačí sa naňho dobre pripraviť, dodržať pravidelnosť, nepodceniť tepovú frekvenciu a výsledkom bude primeraná spotreba kalórií, rýchlejší metabolizmus a hlavne zdravšie a chudšie telo. Nezabudnite, že aj napriek tomu, že bicykel je na chudnutie výborný, stále platí, že základom chudnutia je vhodná strava.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61