Pohlavné choroby sú stále rozšíreným problémom

Vredy, výtoky alebo bradavice na genitáliách a nielen to, sú ľudia ochotní riskovať pre trochu rozkoše a užitia si s náhodnou známosťou. Tieto nezáväzné úlety s príchodom letných mesiacov pribúdajú a výsledkom sú plné čakárne u lekárov. O aké pohlavné choroby najčastejšie ide a ako ich eliminovať si povieme v dnešnom článku.

Stará osvedčená klasika

Prenosu pohlavných chorôb pomáhajú aj mýty. Jedným takým je, že pohlavné choroby sa nedajú chytiť cez orálny sex, a mnoho žien tak s radosťou nechá pominúť erekciu muža vo svojich ústach. Pohlavne prenosné infekcie sú stále aktuálnou problematikou. Najčastejšie ide o genitálne bradavice a chlamýdie, kvapavku, syfilis a v poslednej dobe sa častejšie odhaľuje aj HIV infekcia.

Zlá informovanosť

Za stále väčší prenos pohlavných chorôb nemôžu len nadržaní muži s erekciou v nohaviciach, ale rovnako aj čoraz odvážnejšie ženy. Hlavným problémom je však zlá informovanosť populácie o priebehu a prenose pohlavne prenosných chorôb. Navyše mnoho ľudí verí bludom. Jeden taký je o hormonálnej antikoncepcii, ktorá rozhodne nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami.

Ochrana je základ pohlavného života

Základom prevencie je používať kondóm a nezabúdať na to, že aj nechráneným orálnym či análnym sexom sa môžu prenášať pohlavné choroby. Práve orálny styk patrí k častým spôsobom, pretože na chránený orálny styk sa myslí málo. Ani kondóm nasadený na penise s tvrdou erekciou nemusí uchrániť pred pohlavnými chorobami. Príkladom sú genitálne bradavice, ktoré patria medzi najčastejšie prenosné vírusové infekcie.

Ešte pred tým, ako sa rozhodnete uspokojiť svoju erekciu s neznámou známosťou, spomeňte si na všetky možné pohlavné choroby, ktoré môžu byť neželaným darčekom neznámej na rozlúčku.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61