Poker možno hrať aj online: Základné pravidlá Texas Holdem pokru

Poker nie je hra, ktorá závisí len od šťastia, ale dôležitá je tiež aj dávka rozumu a zvolenie tej správnej stratégie. Takmer všetci hráči hrajú poker kvôli možnej výhre a preto je logické, že pri hraní musia dobre premýšľať, aby sa dopracovali k zisku. Dalo by sa povedať, že poker je jednou z najvyhľadávanejších a najrozšírenejších kartových a hazardných hier vo svete. Existuje mnoho rôznych typov tejto hry a samozrejme aj rozličných stratégií, ktoré by mali priviesť hráča k výhre.

Zahrajte si Texas Holdem Poker

Obľúbeným variantom pokru je práve Texas Holdem poker, ktorý je rozšírený po celom svete a má neuveriteľné množstvo priaznivcov. Hlavným cieľom je zostaviť čo najlepšiu kombináciu z piatich kariet, ktorú možno vytvoriť z piatich spoločných kariet a dvoch kariet, ktoré má na ruke každý jeden z hráčov. Holdem môžu hrať maximálne desiati hráči a má štyri stávkové kolá.

Po rozdaní kariet musia dvaja nasledujúci hráči staviť povinné stávky a to Small Blind a Big Blind. Následne nastane prvé kolo stávok a začne s ním ten hráč, ktorý sedí naľavo od hráča s Big blindom. Po tomto hráčovi vložia svoje stávky aj ďalší hráči. Po skončení stávok prídu na stôl tri odkryté karty (flop), ktoré môžu hráči využiť pri zostavovaní svojej kombinácie. Po flope príde na rad druhé stávkové kolo, po ktorom sa odkryje štvrtá karta (turn), ktorá je tiež spoločná pre všetkých hráčov. Po tretom stávkovom kole sa odkryje aj piata karta (river) a nasleduje posledné kolo stávok.

Ako sme už spomenuli, úlohou každého hráča je zostaviť tú najlepšiu kombináciu zo siedmich kariet, ktoré má k dispozícií. Túto hazardnú hru však možno hrať nielen pri pokrových stoloch v herniach a kasínach, ale tiež aj v online svete. Online kasína sú v súčasnosti medzi hráčmi veľmi obľúbené, pretože si môžu zahrať kedykoľvek z pohodlia domova.

Mnoho neskúsených hráčov sa pri pokri dopúšťa mnohých chýb, ktorým je potrebné sa vyhýbať. K najčastejším chybám je napríklad neodhadnutie finančných možností, neznalosť výherných kombinácií kariet, podliehanie emóciám pri hraní a čakanie na karty, ku ktorým sa hráč možno ani nemá šancu dostať.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61