Posteľ – najlepší priateľ človeka!

Neexistuje snáď príjemnejší pocit, ako keď si po dlhom a vyčerpávajúcom dni konečne ľahnete do postele, ktorá je balzamom nielen pre vaše telo, ale aj pre dušu. Vedci sa zhodujú v názore, že každý človek strávi približne tretinu svojho života v posteli, preto je výber postele veľmi dôležitým rozhodnutím, ktoré si vyžaduje dôslednú analýzu všetkých pre a proti. Pri nákupnom rozhodovaní by sme však nemali hľadieť len na vzhľad a estetickú stránku postele. Oveľa dôležitejšie sú funkčné vlastnosti danej postele, pretože, čo si budeme navrávať, nie je nič horšie ako zobudiť sa celý dolámaný a ešte unavenejší ako, keď sme si ľahli.

bed-890567_1920

V prvom rade si treba uvedomiť, že pohodlná posteľ musí byť dostatočne veľká a to aj v tom prípade, že sa radi v noci pritúlime k milovanému partnerovi. Myslieť treba aj na to, že z postele by sme mali vedieť pohodlne vstať a preto sa štandardná výška postele pohybuje medzi 45 – 50 centimetrov. Keďže potenie patrí k prirodzeným súčastiam každodenného života, najvhodnejšia je posteľ na nožičkách, kedy je možné vetranie matracu tak zvrchu, ako aj zo spodku. A tu sa dostávame k najdôležitejšej súčasti postele. Je jedno, či máte drevenú alebo kovovú posteľ, na kvalitu spánku najviac pôsobí typ matracu. Na jednej strane by matrac nemal byť veľmi tvrdý, pretože nedôjde k uvoľneniu platničiek a odtlačené miesta sú potom menej prekrvené. Na druhej strane, na príliš mäkkom matraci trpí chrbtica, ako aj vnútorné orgány. Mnohí možno ani netušili, že tvrdosť matraca sa určuje aj podľa telesnej hmotnosti toho, kto na ňom spí.

Typ matraca nepriamo ovplyvňuje aj výber roštu, pričom platí nepísaná zásada, že pružinový matrac sa upevňuje na pevný rošt a pevný matrac zase na lamelový rošt. Na kvalitu spánku v konečnom dôsledku vplýva aj výber kvalitných vankúšov a paplónov, ako aj samotné umiestnenie postele.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61