Prekvapte vašich známych a pripravte im jeden z týchto jednoduchých drinkov

Miešané nápoje nie sú len ozdobou pre dámy na diskotékach. Miešaným nápojom v rôznych kombináciám prišli na chuť už aj páni. Miešaných nápojov existuje veľké množstvo. Aby sme si v nich predsa len urobili viac jasno, delíme ich do niekoľkých skupín podľa znakov, ktoré majú spoločné. Zároveň možno nápoje radiť do kategórií podľa ich spôsobu prípravy.
Povieme vám spôsob mixovania tých najobľúbenejších a menej “otrepanejších”, ktoré si jednoducho pripravíte aj doma pre domáce oslavy či iné podujatia, kde alkohol nesmie chýbať. A prekvapíte tak na každej spoločenskej udalosti.
COBBLERS
Jeden z najobľúbenejších long drinkov, ktorý sa pripravuje v pohári goblet alebo aj v tumbler. Pohár naplníme práškovým ľadom, pridáme ďalšie zložky podľa receptúry a miešame barovou lyžičkou kým nemá pohár orosené strany. Nápoje zdobíme ovocím a kúskom mäty priepornej.
Pri príprave šetríme pridaným sirupom. Všeobecne platí, že stačí tak jeden až dva streky. Nápoj servírujeme s lyžičkou a slamkou.
CRUSTAS
Long drink, ktorý je charakteristickým tým, že sa najprv musí pripraviť do pohára v ktorom sa nápoj podáva. Môže sa pripravovať aj do tzv. šampanskej misky, ktorej okraj ozdobíme cukrovou krustou tak, že okraj pohára potrieme citrónom a ponoríme do práškového cukru . Do pohára položíme špirálu z celého stredne veľkého citróna. Medzitým v šejkri pretrepeme 1 diel cukrového sirupu, 2 diely citrónovej šťavy, 1-2 streky Maraschino a 4-8 dielov liehoviny (napr. vodka, gin, brandy apod). Všetko v šejkri opatrne pretrepávame a cez sitko opatrne nalievame do stredu pohára, aby sme neporušili cukrový okraj pohára.
B – OCEAN
Veľmi chutné, no menej známe sú kokteily z Becherovky. Do veľkého tumblera najprv dáme ľad, potom ho zalejeme Becherovkou a Top Topic, navrch zdobíme pár guličkami hroznového vína.
Na tento drink budete potrebovať iba Becherovku a Top Topic.
Existujú aj nealko drinky, abstinujúcich sa návštevníkov nimi určite potešíte. Jednými z tých najobľúbenejších sú napríklad jednoduché Milk Shaky alebo Frappes drinky. Postup pri týchto drinkov je veľmi jednoduchý pri Milk Shakoch rozmixujete mlieko, ľad a ovocie podľa chuti pri Frappes drinkoch použijete ľadovú kávu.
Prekvapte svojich známych jedným z týchto špeciálnych drinkov a oživte tak každú vašu oslavu či inú udalosť.

Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61