Relaxujte príjemne, zariaďte si správne obývačku

Obývačka je pre väčšinu ľudí miestom odpočinku, relaxu, je to miesto, kde trávime veľa času s rodinou, priateľmi alebo len pohodlným vylihovaním pred televíziou. Medzi základné komponenty obývacej izby patria sedacia súprava a obývacia stena. Ako si však vybrať správnu obývaciu stenu?

 
Funkčnosť, praktickosť, príjemný vzhľad
Obývacia stena by mala spĺňať viacero kritérií. Mala by byť funkčná, účelná, praktická, ľahko udržiavateľná a v neposlednom rade musí aj esteticky vyzerať a pri vstupe do obývačky nás svojím výzorom hneď potešiť. Je viacero typov obývacích stien. Prívrženci tradícií možno skôr siahnu po hotovej obývacej stene, ktorá ako komplet obsahuje všetky časti nábytku vhodného do obývacej izby. Obývaciu stenu si však môžete vyskladať aj sami. Výberom skriniek, komod, väčších skríň, šuplíkov a pod. si tak vytvoríte svoju vlastnú zostavu. Prípadne si môžete dať výrobcom vytvoriť obývaciu stenu celkom vám na mieru. Tak si v podstate znova vytvoríte vlastnú zostavu avšak už s pomocou špecialistov. Možnosť nechať si pomôcť a dať si vyrobiť obývaciu stenu na mieru využívajú predovšetkým obyvatelia menších bytov, ktorí majú problém, aby sa im veľká obývacia stena do bytu vôbec zmestila a ešte aby pôsobila esteticky.

 
Knižnice sú in
V prípade, že vás zaujímajú trendy, ktoré sú momentálne „in“ medzi obývacími stenami, tak vedzte, že najmodernejší a najvkusnejší pre túto dobu budete, ak si vyberiete obývaciu stenu s jednoduchými líniami, kombináciou materiálov a vzdušnosťou. Samozrejme, nič nepokazíte ani s klasickým nábytkom vyrobeným napr. len z masívu. V poslednej dobe sa súčasťou obývacej izby  takisto stávajú aj otvorené knižnice. Zakomponovať do vašej obývačky ich môžete ako samostatný prvok, alebo ako súčasť nábytkovej zostavy. Pôsobia nielen veľmi esteticky, ale ak aj náhodou nie ste veľkým čitateľom, okrem kníh môžete do jednotlivých políc poukladať trebárs aj rôzne dekoratívne predmety.
Nezabúdajte na to, že obývačka je vaším miestom relaxu, a preto musí pôsobiť príjemným dojmom. O tom, že ste si obývačku zariadili dobre bude neskôr svedčiť to, že v nej budete tráviť viac času ako v iných miestnostiach vášho domu či bytu a nebude sa vám z nej chcieť odísť.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61