Starý nábytok je trendy

Sú ľudia, ktorí aj napriek modernému štýlu života majú radi staré veci, starožitnosti a históriu. Svoju lásku k starým veciam môžu dokonale využiť aj pri vytváraní svojho nového bývania. Nie každý kus nábytku v byte musí zodpovedať dobe.

Najčastejšie si ľudia kupujú rôzne starožitnosti, ktoré im pripomínajú staré časy, ale tiež zručnosť starých remeselných majstrov. Starožitné skrine, komody, kreslá, stôl či stoličky môžu dokonale zapadnúť aj do moderne ladeného bytu. Obľúbené sú tiež staré mapy, ktoré sa hodia napríklad do pracovne, ale aj do obývacej izby, ak sa pre ňu nájde vhodné miesto na stene. Stará námornícka mapa pripomínať staré časy alebo proste len vzbudzovať príjemné asociácie a fantázie.

Je jasné, že tieto starožitnosti nemôžete umiestniť do bytu len tak. Je potrebné ich vhodne kombinovať s tými modernými, ktoré už v byte sú. Navyše, tieto veci je potrebné doplniť ešte niečím nepotrebným, ale vizuálne pekným. Vtedy získa byt vďaka starému nábytku a vhodnou kombináciou charakter, a trochu aj napovie o ľuďoch, ktorí v ňom bývajú.

dresser-360644_1280

Starožitný nábytok a dostatok priestoru

Ak sú izby nie príliš veľké, musíme podľa toho vyberať aj nábytok. Nemôžeme do malého priestoru dať skriňu z masívneho dreva. Musíme zvoliť menšie komody alebo len klasické skrine a doplniť ich starožitným nábytkom, napríklad stoličkami alebo krásnym zrkadlom v starom zámockom štýle. Malú miestnosť to presvetlí a opticky aj zväčší.

Ak máte k dispozícii veľký priestor, nie je dôvod sa báť použiť masívne komody. Komody bohato zdobené treba perleťou môžete umiestniť do spálne, do obývacej izby.

Moderných domov a bytov je dnes plno, objavuje sa dosť nových stavieb, ale nádych modernosti s kusom histórie nie je tak častý, a pritom celému domu alebo bytu dodá na skutočnej originalite.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61