Užite si komfort s 4G sieťou!

google-76517_640Pod pojmom modem rozumieme zariadenie, ktoré zabezpečí prevod analógového signálu na digitálny signál a takisto aj naopak, z digitálneho signálu na analógový. Takému počítaču umožňuje modem napríklad komunikovať po telefónnych linkách, ako aj cez rozvody káblovej televízie a výnimkou nie je ani komunikácia vzduchom. Pomyslíte si, že je to hlúposť? Nie, nie je, veď presne takým spôsobom sa uskutočňuje rádiový prenos. Napriek uvedeným príkladom sa najčastejšie používa pripojenie počítača k internetu.

Po 2G a 3G modemoch prišiel na trh aj 4G modem. Sieť takzvanej štvrtej generácie umožňuje svojim používateľom pripojiť sa rýchlosťou, ktorá je porovnateľná s optickým vláknom. 4G odštartovala svoju púť ešte minulé leto, keď ju priniesol jeden zo slovenských operátorov. 4G sieť  na začiatku spustil v troch slovenských mestách – v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach a to grátis. Ostatní operátori poskytujú svojim zákazníkom takisto možnosť 4G internetu, no za určitý poplatok.

Na to, aby ste sa mohli aj vy prihlásiť do tejto super rýchlej siete sa nemusíte nikde prihlasovať, ani si nič aktivovať. Musíte však mať typ smartphonu, tabletu či modemu, ktorý si rozumie so 4G sieťou. Ak si chcete užívať 4G sieť aj v pohodlí vášho domova, stačí ak si u svojho dodávateľa alebo operátora obstaráte mobilný Wi-Fi modem, ktorý je so sieťou 4G kompatibilný. Takýmto modemom je napríklad Modemový LTE router Wireless-N300, ktorý sa môže pochváliť širokopásmovou komunikáciou v sieti 4G/LTE a takisto prináša mimoriadne vysokú rýchlosť pripojenia na internet až 100 Mb/s. Môžete si byť istý, že hoci sú počiatočné finančné náklady súvisiace s obstaraním 4G modemu nepríjemné, jeho vysoká kvalita a rýchlosť pripojenia vám to mnohonásobne vynahradia. Stále váhate? Myslím, že osemkrát rýchlejšie sťahovanie dát cez 4G sieť vás už stopercentne presvedčí.

 


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61