Vieme, ktoré 3 koňaky sa radia k svetovej špičke

Plná chuť, ktorú ocenia len praví chlapi. Ak sa k nim radíte, určite neobíďte nasledujúce riadky, v ktorých vám predstavíme tri svetové koňaky. Jednoducho im neodoláte.

Obľúbený medzi riaditeľmi, politikmi či najslávnejšími rapermi. Koňak už od nepamäti radí svojich milovníkov k exkluzívnym a bohatým ľuďom, a tak je to správne. Brandy na hroznovej báze sa legálne môže vyrábať len v malom regióne v strednom Francúzsku a jeho výroba je prísne chránená a regulovaná francúzskou vládou. Za koňakové oblasti sa právom môžu prehlásiť Grand Champagne, Petite Champagne či Borderies. Poďme sa pozrieť na tie najlepšie.

1. Gautier Cognac

S históriou, ktorá siaha až do 17. Storočia, nie je žiadnym prekvapením, že Gautier niečo o tvorbe vysoko kvalitných destilátoch vie. V roku 1755 rodina Gautierovcov obdržala kráľovský rozkaz a odvtedy vyrába koňak, ktorý je v súčasnosti vo vlastníctve Belvedere  Group. Gautier Cognac  je vyrobený zo zmesi hrozna zo štyroch hlavných oblastiach Cognac. Tento koňak charakterizuje aróma vanilky, tóny ovocia s príchuťou dubu, jablka a citrusov.

2. Rémy Martin

Táto paliareň bola založená v roku 1724, čo je znakom toho, že Rémy Martin je naozaj dlhoročným priekopníkom v tomto priemysle. Rémy Martin je tiež prvou spoločnosťou, ktorá zamestnala ženu ako vedúcu svojho sklepu. Jeho koňak 1738 Accord Royal ponúka komplexnú a jemnú chuť slivky, karamelu, koreni a čokolády. A na záver vás na jazyku nežne pošteklí krémová chuť.

3. Camus Borderies Cognac

Rodina Camus vyrába koňak v regióne Borderies už päť generácii a stále ostáva svojej domovine verná. Oblasť Borderies sa vyznačuje kriedovou pôdou a počasím, ktoré je pre hrozno najideálnejšie. Camus Borderies VSOP charakterizuje vôňa medu, jablka a škorice s tónmi broskyne. Koňak chutí po nežnej vanilke, korenia a ovocia.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61