Vitajte v Jurskom svete

Azda najočakávanejším filmom tejto sezóny bolo pokračovanie jednej z najúspešnejších trilógií, aké boli kedy natočené. Myslíme, že postačí, ak vám prezradíme meno producenta a hneď budete vedieť, o ktorom filme je reč. Steven Spielberg. Áno, Jurský svet. O čom film bude?

Už oficiálny trailer sľuboval divákom maximálny filmový zážitok. Samozrejme, samotné hodnotenie necháme na každého z vás. Kto videl predchádzajúce filmy, určite sa v ňom nesie kúsok očakávania, ako to celé dopadne. Ako ste si určite všimli, meno Steven Spielberg sa tentoraz neobjavuje pri réžii, ale pri produkcii. Kultový režisér totiž prenechal režisérsku stoličku niekomu inému, a to Colinovi Trevorrowi.

A čo herci?

Čo sa týka hereckého obsadenia, tam nemôžeme očakávať nejaké zvučné mená. Spielberg je známy tým, že dáva šancu aj menej známym hercom, čím znásobuje autenticitu odvedeného hereckého výkonu. Hlavnú úlohu získal herec Chris Pratt, ktorého sme mohli zhliadnuť vo filme Strážcovia Galaxie, ale napríklad aj herca menom Omar Sy, ktorý podal priam brilantný výkon vo filme Nedotknuteľní. Verní fanúšikovia starých častí Jurského parku môžu byť však trochu sklamaní, že sa tam neobjaví žiadny z pôvodných hlavných hrdinov, ku ktorým patrili Jeff Goldblum, Sam Neil či Laura Dern.

Nahliadnite do deja

Opäť sa po dlhých dvadsiatich rokoch vrátime na legendárny ostrov Isla Nubar. Tam sa odohrával aj dej prvého filmu. Zabudnite však na staré a chátrajúce budovy, ktoré sú prerastené trávou a bujnými kríkmi. Zabudnite na divoké dinosaury, ktoré podupú všetko, čo uvidia. Dejom filmu bude pravý opak. Uvíta vás moderný zábavný park, ktorý každý deň navštívi niekoľko stotisíc turistov a nachádza sa tu veľké množstvo rôznych atrakcií. Chris Pratt, ktorý vo filme znázorňuje Owena, sa stará o týchto pravekých predátorov a skúma ich prostredie. Aby sa však zvýšila návštevnosť zábavného parku, na ostrov prichádzajú vedci, ktorí majú za úlohu vytvoriť nové atrakcie. Nanešťastie sa im podarí vytvoriť nebezpečného dinosaura. Zábavný park sa tak stane dejiskom hrôzy a boja o holý život. Ak sa vám nechce ísť do kina alebo si filmy radšej vychutnávate v pohodlí domova, zostáva vám už len počkať, kedy sa film dostane aj do našej digitálnej televízie.

 


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /nfsmnt/hosting1_1/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61