Základom zdravia každého z nás je fungujúca imunita

Jeseň je už v plnom prúde a čoskoro môžeme očakávať aj výkyvy zimy a zimného počasia. Čo je pre jeseň a zimu typické nie sú len šarkany, padajúce lístie a neskôr sneh, ale aj rôzne vírusy či chrípky, ktoré práve v tomto období postihnú väčšinu z nás. Ako sa im úspešne vyhnúť a zachovať si zdravie či prázdny nos? Začnite pracovať na svojej imunite.
health-621354_640Pozor na cukry
Ak máte mlsný jazýček, sladké vám jednoducho chutí a neviete si predstaviť deň bez nejakej tej čokoládky, nemáte sa čo diviť, že vás ľahko skolí každá viróza. Už 75 až 100 gramov cukru dokáže znížiť schopnosť bielych krviniek chrániť organizmus pred infekciami a škodlivými baktériami. Preto radšej vyskúšajte nahradiť čokoládu ovocím. Nie je žiadnym tajomstvom, že ovocie neprospieva len vašej imunite, ale pomáha pri viacerých zdravotných problémoch. Pridajte do vášho jedálnička napríklad také jablká, hrušky, marhule, slivky, hrozno či melón a vaša imunita to ocení.
Zázrak v podobe cesnaku
Cesnak síce zaraďujeme medzi zeleninu, ale je to skôr aromatické dochucovadlo do jedál. Okrem toho, že výrazne vplýva na vašu imunitu,má aj schopnosť zlepšiť prekrvenie, výrazne znížiť krvný tlak, posilniť srdce a cievy, ničiť črevné baktérie, liečiť zápchu a plynatosť. Podobným spôsobom pomáha nášmu zdraviu aj cibuľa.
Pohyb na čerstvom vzduchu
Stačí vám len jedna tridsať minútová prechádza na čerstvom vzduchu denne a hneď sa zvyšuje vaša hladina buniek imunitného systému a organizmus dokáže lepšie bojovať s infekciou. Čím viac sa budete hýbať, tým viac naštartujete svoju obranyschopnosť. Obzvlášť by mali dbať na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu ľudia so sedavým zamestnaním. Tým hrozí celý rad zdravotných problémov spojený s dennodenným sedením za počítačom. Netrpí len ich chrbtica, ale neprospievať to môže takisto aj spánku a celkovej imunite.
Ak vám však zaručené rady nepomáhajú a váš imunitný systém vás aj tak pravidelne zrádza, navštívte svojho lekára a povedzte mu o svojich problémoch. Ak to nejde „ľudovo“, lekár vám môže predpísať aj lieky na zlepšenie imunity. Zlepšenie imunity v tabletkách síce určite pomáha, ale na pravidelný pohyb a vyváženú stravu aj tak netreba zabúdať.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61