Ako si vybrať počítač?

Vybrať si správny počítač v dnešnej dobe sa môže zdať veľmi jednoduché, ale na trhu ich je tak veľa, že vybrať skutočne ten správny nie je vôbec jednoduché ako sa zdá. Prinášame vám pár tipov, ktoré by vám pri výbere nového počítača mali pomôcť. Ak je pre vás svet zábavnej elektrotechniky španielska dedina, tiež pozorne čítajte následujúce riadky.
Pri počítačoch si musíte uvedomiť že je to spotrebič tak isto ako pračka či televízor, čo znamená, že ma svoju životnosť a to jak morálnu tak hardwerovú . Pri pokazení práčky alebo chladničky prídete len o spotrebič, ale v prípade straty počítača môžete prísť o rodinne fotografie spojené s spomienkami , dokumenty , pracovne súbory či hudbu a túto stratu len tak nahradíte. Preto si uvedomte, že zálohovanie dôležitých dát je veľmi potrebné a na zariadení staršom ako 5 rokov a viac sa nezálohovanie rovná hazardu.
Pri výbere počítača by ste nemali šetriť. Lacné skrinky nemajú často dobre riešenie vetranie a prúdenie vzduchu, čo vedie k celkovému prehrievaniu komponentov počítača.
Je tiež dôležité stanoviť si, načo budte počítač využívať a na základe toho si stanoviť priority čo by mal váš nový počítač obsahovať. Pri hernom PC sa vyžaduje vysoký výkon procesora a grafickej, ktorý doplňuje rýchla operačná pamäť. Minimálne požiadavky na herný PC sa menia v závislosti na tom, čo a na akých detailoch daný hráč hra.
Ak hľadáte počítač na bežné využitie – internet, video, foto, multimédiá, tu sa prevažne používajú počítače s nízkou spotrebou a hlukom podobne ako pri HTPC. Tu ale už nie je kladený dôraz na nulovú hlučnosť, a ani na vysoký výpočtový výkon. Ak kupujete počítač do kancelárie,tu je kladený dôraz na spoľahlivosť a ušetrenie miesta. Dnes v obchodoch zoženiete aj počítač zabudovaný v monitore, čo by vám v kancelárií mohlo ušetriť veľa miesta.
Pri výbere skutočne záleží načo počítač, a ako budete využívať. Preto sa pri výbere riaďte tým, čo je pre vás najpodstatnejšie a nie to čo je najlepšie pre suseda, alebo kamaráta. Nemusí byť najlepšie zrovna pre vás.

 


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61