Ani ruleta nie je vždy dokonalá

Ruleta je považovaná za kráľovnú hazardných hier a veľkú zásluhu na tom má práve ruletové koleso, ktorého výroba je naozajstným remeslom. Viete, že každé koleso sa vyrába samostatne? Koleso treba pravidelne nastavovať, v opačnom prípade sa začnú prejavovať nedostatky. Aké? Napríklad, že ruleta zastane na jednom konkrétnom čísle. A ak má byť hra férová, to dosiahnuť určite nechceme.

Ruletové kolesá sú, samozrejme, vyrobené tak, aby na nich bolo možné hrať stále a aby vydržali aj desaťročia. Technikov, ktorí sa venujú čisteniu a údržbe ruletových kolies, je málo. Ak sa stane, že o základný nástroj hazardnej hry ruleta kasíno zanedbáva a dostatočne sa oň nestará, môžu vzniknúť dva základné problémy.

Ruleta a jej otočná hlava

Ruleta sa skladá z dvoch základných komponentov, pričom najskôr si predstavíme veľkú drevenú misu, v ktorej rotuje takzvaná otočná hlava. Táto hlava sedí na pevnom hriadeli a pohyb, ku ktorému je potrebná len jemná sila krupiera, zabezpečujú špeciálne ložiská.

Vyváženosť rulety je dôležitá

Ak koleso nie je dobre vyvážené, po čase sa začne jemne nakláňať na určitú stranu, čo má na svedomí to, že gulička zastane vždy na tých istých číslach. To znamená, že ak nevyvážené koleso v určitej časti na nižšej úrovni, je veľmi pravdepodobné, že sa tam guľôčka zo slonoviny zastaví najčastejšie.

Uvoľnené políčka rulety môžu kasínu tiež spôsobiť veľké problémy

Podobná situácia môže nastať aj vtedy, keď sú podložky políčok rulety uvoľnené. Guľôčka totiž po roztočení rulety pristane na pevnej ploche, niekoľko razí sa odrazí späť a až potom ostane stáť na jednom číslo. Ak sú však tieto políčka či priečky uvoľnené, odrazia guľôčku nedostatočne a je dosť pravdepodobné, že ostane na tom danom čísle.

Ako spoznáte nečestnú ruletu

Vychýlená ruleta je pre majiteľov nočnou morou, no pre hráčov doslova zlatou baňou. Má obyčajne dva až tri za sebou idúce políčka s uvoľnenými podložkami. V tomto prípade guľôčka ostane stáť v danom políčku alebo sa zastaví na ďalších troch číslach. Pozorný hráč teda staví na sériu štyroch až piatich čísel a výhru má istú.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61