S týmito radami zvládnete detox organizmu

Ľudský organizmus denne napádajú rôzne toxické látky z potravy, vody, pôdy, ale aj ovzdušia. Niektoré škodliviny vznikajú dokonca priamo v tele, ako odpadové produkty metabolizmu. Preto je potrebné dopriať telu z času na čas očistu. A tak si v dnešnom článku prezradíme pár rád, s ktorými detoxikáciu organizmu zvládnete bez problémov.

Treba piť aj jesť

Hlad žiadnemu organizmu neprinesie nič dobré, a tak aj pri detoxikácii organizmu treba jesť pravidelne, ale zdravo. A popritom je nevyhnutné piť dostatok tekutín, najlepšie čistú vodu, ktorá pomáha odplavovať škodliviny z tela. Počas detoxu zabudnite na sladené nápoje.

Dajte zbohom alkoholu a káve

Na alkohol zabudnite, nakoľko zaťažuje pečeň a škodí celému organizmu. Počas detoxikácie organizmu nie je vhodná ani káva, ktorá dáva zabrať žalúdku, pečeni a navyše dehydruje telo. Ak to bez kávy neviete vydržať, tak len v malom množstve zelenú kávu.

Zabezpečte príjem vlákniny

Pri detoxe organizmu je vláknina nevyhnutným doplnkom. Jej príjem môžete zabezpečiť formou ovocia, zeleniny alebo tabliet. Opomenúť by ste nemali ani probiotiká, ktoré vďaka živým mikroorganizmom pôsobia v črevnej flóre a zvyšujú prirodzenú imunitu organizmu.

Myslite aj na antioxidanty

Vďaka antioxidantom skvalitníte proces detoxikácie, ale aj spomalíte proces starnutia. Najviac sa ich nachádza napríklad v borievkach, špenáte, zelenom čaji alebo bylinkách (rozmarín, tymián, šalvia, mäta). Veľmi silným antioxidantom je bodliak pestrec mariánsky.

Vymočiť sa a spať

Aj takto sa to dá povedať. Jednoducho zdravý a pravidelný spánok je potrebný. Počas spánku naše telo regeneruje, získava silu. A počas obdobia detoxikácie organizmu to platí obzvlášť, preto žiadne ponocovanie.

Telu by sme mali dopriať detox pravidelne, avšak treba ísť na to pomaly, aby si telo dokázalo zvyknúť.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61