Small ball pokrová stratégia

Poker patrí k najobľúbenejším a najvyhľadávanejším hazardným kartovým hrám vo svete. K pokrovým stolom si v kasínach denne sadá neuveriteľné množstvo hráčov, ktorí si chcú skrátiť čas, alebo vyhrať peniaze. S pokrom sa spája niekoľko stratégií, ktorých úlohou je doviesť hráča k výhre. Teraz si charakterizujeme jednu z nich – small ball stratégiu, ktorá je však určená len pre skúsených hráčov, určite nie pre začiatočníkov.

Daniel Negreanu a small ball poker

Daniel Negreanu je slávny pokrový hráč, ktorý je úspešný najmä vďaka tomu, že pri hre využíva už spomenutú stratégiu. Small ball poker vytvára na súperov konštantný tlak a jej cieľom je riskovanie minimálneho množstva svojich žetónov.  Je však dôležité podotknúť, že túto stratégiu je najvhodnejšie využívať pri hre so skúsenými hráčmi, pretože pri small ball pokri ide predovšetkým o pokerovú matematiku, krádež blindov, o chystanie a vyhýbanie sa pascám a podobne.

Krádež blindov pri small ball pokri

Krádež blindov je v pokrových turnajoch veľmi dôležité a v neskorších fázach turnaja sa bez nich hráč ani nezaobíde. Pri krádeži blindov je však najlepšie, ak sa nachádzate na neskorších pozíciách, napríklad na pozícii button. Neodporúča sa kradnúť blindy ak už niekto pred vami dorovnával stávku.

Playing position v pokri

Využívanie pozícii sa v small ball pokri používa tiež. Ide predovšetkým o to, že využívate svoju pozíciu tak, že napríklad reagujete na flop ako posledný z hráčov.

Pri small ball pokri je dôležité si uvedomiť, že ide predovšetkým o to, že úspech spočíva v čiastkach, ktoré pri hre stavíte. Hlavné heslo tejto stratégie by sa dalo formulovať asi takto: Riskujte menej, aby ste mohli vyhrať viac.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61