Tomuto o omega 3 mastných kyselinách neverte

O dôležitosti omega 3 mastných kyselín pre naše telo netreba diskutovať ani polemizovať. O tom, prečo sú dôležité, prečo, kedy, koľko a ako ich brať vo forme výživových doplnkov sa už popísalo dosť. No popritom sa šíri o omega 3 mastných kyselinách aj dosť mýtov, a v dnešnom článku sa na pár z nich pozrieme.

Telo produkuje dostatok omega 3 mastných kyselín

Hlúposť. Naše telo si nedokáže vyrobiť dostatočné množstvo týchto kyselín, ktoré sú pre ľudský organizmus nevyhnutné. Preto je dôležité zabezpečiť ich dostatočný príjem prostredníctvom potravín, ktoré jeme alebo formou výživových doplnkov.

Omega 3 sú vo väčších dávkach škodlivé

Ďalší z mnohých mýtov o omega 3 mastných kyselinách. Naopak platí, že čím viac, tým lepšie. Z rôznych štúdií bolo dokázané, že efekt rastie s príjmom a niekoľko gramov dávok omega 3 denne nijak neškodí. Má priaznivý efekt, hlavne na srdce a cievy.

Jediným dobrým zdrojom omega 3 mastných kyselín sú ryby

Ryby sú síce dobrým zdrojom omega 3 mastných kyselín, ale zďaleka nie jediným. Vynikajúcim zdrojom sú aj konopné semienka, konopný olej, ľanové semienka, ľanový olej a vlašské orechy. Pri kúpe rýb treba dať pozor na to odkiaľ sú, pretože mäso rýb z umelého chovu často obsahuje antibiotiká, hormóny a iné zdraviu škodlivé látky.

Všetky balené potraviny obsahujúce omega 3 mastné kyseliny sú zdravé

Toto je jeden veľký mýtus a z časti aj podvod obchodníkov na ľuďoch. Dnes sa vo veľkom pridávajú do nezdravých výrobkov omega 3 mastné kyseliny a prezentujú sa ako zdravé.No skutočný obsah omega 3 mastných kyselín je v takýchto výrobkoch len vo veľmi malom množstve.

Omega 3 mastné kyseliny sú dôležité pre naše telo a je potrebné, aby sme ich prijímali dostatočné množstvo prostredníctvom potravy alebo doplnkov výživy. Preto netreba veriť rôznym mýtom o omega 3 mastných kyselinách.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61