Viete, ako dochádza k erekcii?

O dôležitosti erekcie sa veľmi netreba zmieňovať. Práve erekcia robí muža mužom, to je samca, ktorý je pohlavne zrelý a schopný splodiť zdravé deti a zabezpečiť tak pokračovanie rodu. V dnešnom článku si však povieme ako dochádza k erekcii.

Ako dochádza k erekcii?

Erekcia u mužov je v podstate stoporenie, zdurenie alebo nárast penisu. V pokojnom režime je tento mužský orgán malý a zvesený. Pri pohlavnom vzrušení mozog prirodzene odošle signál o tom, že penis sa bude používať. Vďaka tomuto signálu sa začne do penisu vlievať krv, ktorá vyplní drobné komôrky tkanív, z ktorých je penis tvorený. Čím viac krvi, tým tvrdší penis.

Doba erekcie

Dĺžka trvania erekcie je zakaždým rôzna, no začína sexuálnou stimuláciou a končí výronom semena. Koniec erekcie nastáva v momente, keď muž dosiahne vrchol svojho sexuálneho vzrušenia. Potom dochádza k sťahom semenovodov a spermie z nadsemenníkov sa spolu so sekrétom prostaty dostávajú do močovej trubice.

Druhy erekcií

Podľa toho z akých príčin alebo na základe akých vplyvov dochádza k erekcii, rozlišujeme tri základné druhy erekcie.

reflexné erekcie – ide o stimuláciu penisu, takže erekcia je spôsobená buď cudzími alebo vlastnými dotykmi.

psychogénne erekcie – tieto erekcie sú bezdotykové, spôsobené rôznymi myšlienkami pri vnímaní obrazov, pachov, zvukov či predstáv. Ak vidíte, počujete či cítite vzrušujúcu ženu, tak takejto erekcii sa jednoducho neubránite.

nočné erekcie -sú podvedomé a na ich vznik nepôsobia predošlé vplyvy. Pretrvávajú približne pol hodiny pred prebudením, ale s erekciou pri erotickom sne sa zobudíte aj v noci.

Tak už viete, že ak máte ťažkosti s dosiahnutím erekcie je za tým problém niekde medzi vašou hlavou a vašou pýchou. Taktiež, že za erekciu v noci nemôžete.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61