Voľný čas si môžete skrátiť aj pomocou hlavolamov

Ak chcete darovať netradičný, zaujímavý a zároveň aj originálny darček, tak môžete siahnuť napríklad po hlavolamoch. Možností na obdarovanie je skutočne mnoho a keď už naozaj neviete, čo darovať, tak možno tento typ darčeka bude vhodnou voľbou. Poznáme rôzne typy hlavolamov a hádaniek – niektoré z nich sú zamerané na logické myslenie, iné na matematiku, ďalšie zas na predstavivosť. Každý z hlavolamov však dokáže postupne zvyšovať inteligenciu a zlepšovať myslenie.

Posilnite si myseľ pomocou hlavolamov

História hlavolamov siaha do dávnej minulosti, ale najväčší rozmach zažili v 19.a v 20.storočí. Asi za najznámejší hlavolam v celom svete môžeme považovať známu Rubikovu kocku, ktorá vznikla v roku 1974 – nejde len o obľúbenú hračku, ale aj predmet, ktorý sa stal námetom na skúmanie rôznych matematikov a inžinierov v celom svete.

Hlavolamy ako darček. Prečo nie?

Každý deň vo svete vznikajú nové a nové hlavolamy, ktoré dokážu neraz potrápiť logické myslenie. Na výber je preto skutočne neuveriteľné množstvo logických hádaniek a hlavolamov z ktorých si vyberie skutočne každý. Oslavuje vaše dieťa sviatok a vy by ste mu okrem hračiek a oblečenia chceli darovať aj niečo originálne? Tak mu skúste darovať hlavolam. Deti môžu takýto darček oceniť najmä vtedy, keď sa nudia, sú choré, alebo majú prázdniny. Vďaka hlavolamom sa dokážu zabaviť na dlhšiu dobu – niektoré hlavolamy môžu deti riešiť samé, s inými im môžete pomôcť. Určitým typom hlavolamu je napríklad aj puzzle skladačka – existujú rôzne druhy a dnes sú na trhu aj tzv. 3D puzzle, ktoré sú veľmi zaujímavé.

V súčasnosti patrí medzi obľúbené hlavolamy aj NeoCube. Ide o hlavolam, ktorý je zložený z 216 magnetických guličiek vyrobených z Neodymu. Z týchto guličiek je možné vytvoriť rôzne priestorové objekty, tvary, alebo obrazce. Tento hlavolam zlepšuje priestorovú predstavivosť, podporuje kreativitu, sústredenosť aj vytrvalosť. Tento hlavolam ako darček môžete darovať v rôznom farebnom prevedení a určite ním nespravíte krok vedľa.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61