Využite príležitosti a nakupujte lacnejšie!

Mnoho Slovákov sa často sťažuje na to, že potraviny, spotrebné predmety a služby nakupujú v obchodoch za nehorázne peniaze, pričom tieto nákupy výrazne zaťažujú aj ich rodinný rozpočet.

Ako nakupovať lacnejšie?

Našťastie, teória pozitívneho myslenia hovorí o tom, že ku každému problému existuje aj nejaké riešenie, a to platí aj  v tomto prípade. Vždy je totiž lepšie sa na problém pozerať z tej druhej strany ,,riešiteľa“ než z tej bohužiaľ dosť častej strany toho, kto len nadáva a lamentuje nad tým, aké sú napríklad v tomto prípade tovary a služby drahé.

Riešením sú zľavy onilne

Ako nakupovať lacnejšieRiešením je využívanie zliav, ktoré poskytuje mnoho obchodníkov s cieľom zaujať svojich zákazníkov a zvýšiť tak dopyt po svojich výrobkoch. Zľavy sú prepojené s elasticitou dopytu, ktorá v preklade znamená percentuálnu zmenu požadovaného množstva od zákazníkov súvisiacu s percentuálnou zmenou ceny od obchodníkov.

Pokiaľ je táto elasticita badateľná, tak sa obchodníkovi určite oplatí cenu znížiť, nakoľko potom sa mu zvýši aj zisk. Tieto ekonomické procesy sa Vám možno zdajú nezaujímavé a nepodstatné, avšak v spojitosti so zľavami majú veľký význam, nakoľko práve podľa odhadovaných následkov a predpokladanej výšky zisku sa obchodníci rozhodujú o tom, za aké ceny budú výrobky predávať a aké prípadné zľavy v súvislosti s nimi uplatnia.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61