Za vašim zlým sexuálnym životom môžu byť aj lieky

Už dávno nemáte takú chuť na sex ako kedysi, kedy by ste pretiahli všetko čo má dierku a tep? Nemusí byť za tým len stres v práci, fyzická vyťaženosť, zdravotné problémy či pokročilejší vek. Niekedy za tým môžu byť aj vedľajšie účinky zdanlivo nevinných liekov.

 

 

 

 

 

Antikoncepcia

Hlavnou úlohou antikoncepcie je zamedzenie nežiaducemu počatiu. Faktom je, že v skutočnosti môžu v posteli pôsobiť ako zabijak vášne, lásky alebo akokoľvek si to nazveme. Udáva sa, že takáto zmena k sexu postihne každú 5-6tu užívateľku. Riešením je zmena druhu antikoncepcie, a ak to nepomôže, tak jej úplné vysadenie.

Antidepresíva

Hoci za nechuťou na sex môže byť stres či depresie, tak paradoxom je, že aj vedľajšie účinky liekov na depresie môžu negatívne pôsobiť na potenciu a chuť do sexu. No niekedy sa v živote vyskytnú obdobia, kedy je antidepresíva dobré užívať, odhliadnuc na ich vedľajšie účinky.

Statíny

Pod týmto označením sa skrývajú lieky, ktoré znižujú hladinu cholesterolu. Aj pri tejto skupine liekov je výsledkom vedľajších účinkov nechuť do sexu, znížená potencia, problémy s dosiahnutím orgazmu. No aj samotný vysoký cholesterol má negatívny vplyv na sexuálny život, a preto vysadenie liekov nie je žiadnym riešením. Východiskom je lepšie stravovanie, čím sa cholesterol upraví, ale je to beh na dlhú trať.

Lieky na vysoký krvný tlak

Pri užívaní týchto liekov sa prejavujú vedľajšie účinky u žien negatívnym spôsobom na suchosť vagíny a dosahovanie orgazmu. U mužov sa vyskytujú problémy s dosiahnutím a udržaním erekcie, predčasnou ejakuláciou a podobne.

Ak chcete „šukať ako za mládí“ mali by ste obmedziť spotrebu liekov na minimum a užívať ich len v nevyhnutných prípadoch. Okrem toho však treba viesť zdravý životný štýl a mať čistú hlavu.


Parse error: syntax error, unexpected '}' in /data/2/2/2224e6d9-5c53-4e8b-b6c9-9ec992884a27/vzabave.sk/web/wp-content/themes/minimalia/comments.php on line 61