cvičenia, Jógový tréning, Kardio workout

Jógový tréning pre začiatočníkov: Ako začať s cvičením jogi doma

Jógový tréning pre začiatočníkov: Ako začať s cvičením jogi doma

Jógový tréning pre začiatočníkov: Ako začať s cvičením jogi doma je skvelým spôsobom, ako začať svoju cestu jogou vo vlastnom prostredí. Pre začiatočníkov môže byť cvičenie jogi doma veľmi osožné, pretože môžu nájsť svoju vlastnú rovnováhu a pohodlie. Pred začatím je dôležité nájsť si tiché miesto vo svojom dome, kde nebudete rušení. Ďalším dôležitým krokom je vybrať si vhodnú jógovú podložku, ktorá vám poskytne potrebnú podporu počas cvičenia.

5 Základných pozícií pre začiatočníkov v joge

Jógový tréning je ideálnym spôsobom, ako dosiahnuť fyzickú a mentálnu pohodu, a je vhodný pre všetkých, vrátane začiatočníkov. Pre tých, ktorí chcú začať s cvičením jogi doma, je dôležité sa zamerať na 5 základných póz pre začiatočníkov v joge. Tieto pozície sú základom pre ďalší rozvoj jógového cvičenia a pomáhajú vytvoriť pevný základ pre vašu prax.

Prvou základnou pozíciou je „Tadasana“ alebo „hora hory“. Táto pozícia pomáha zlepšiť postavu a uvedomuje si správne držanie tela. Ďalšou dôležitou pozíciou je „Adho Mukha Svanasana“ alebo „pes tvárou nadol“. Táto pozícia napína celé telo a zlepšuje krvný obeh. „Balasana“ alebo „poza dieťaťa“ je tiež dôležitou pozíciou, ktorá pomáha uvoľniť stres a napätie. Ďalej je tu „Virabhadrasana“ alebo „bojovníkova pozícia“, ktorá posilňuje nohy a zvyšuje vytrvalosť. Nakoniec, „Bhujangasana“ alebo „kobra pozícia“ zlepšuje flexibilitu chrbta a posilňuje chrbticu.

Začiatočníci by mali venovať čas týmto základným pozíciám, aby sa naučili správne držanie tela a dýchanie. Postupne môžu pridávať ďalšie pozície do svojej praxe a rozvíjať svoje schopnosti. S pravidelným cvičením a trpezlivým prístupom môžu začiatočníci dosiahnuť osohu v jógovom tréningu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...