recepty

Kreatívne recepty na dezerty pre deti

Kreatívne dezerty pre deti: 5 jednoduchých receptov na sladké dobroty

Kreatívne dezerty pre deti: 5 jednoduchých receptov na sladké dobroty

Deťom milujú sladkosti a neustále hľadajú nové a zábavné spôsoby, ako si vychutnať nejakú dobrotu. Kreatívne dezerty pre deti môžu byť nielen chutné, ale aj zábavné na výrobu. Ak chcete prekvapiť vaše deti, vyskúšajte tieto 5 jednoduchých receptov na sladké dobroty, ktoré im určite učarujú.

1. Ovocné špajle s čokoládovým dipom
Nakrájajte rôzne druhy čerstvého ovocia na kúsky a nasúpte ich na dĺžkové tyčinky. Pripravte si čokoládový dip z rozpustenej čokolády a trochy smotany. Deti si môžu samy namáčať ovocie do čokoládového dipu a vytvárať si vlastné kombinácie.

2. Jogurtové mrazené cukríky
Naplňte formy na mrazené cukríky jogurtom a pridajte do nich kúsky rôzneho ovocia. Stačí ich dať zamraziť a už môžu deti vychutnávať osviežujúce jogurtové mrazené cukríky.

3. Zmrzlinové sendviče
Použite obľúbené sušienky alebo linecké cesto a medzi ne nalejte zmrzlinu. Tieto zmrzlinové sendviče sú skvelou sladkosťou, ktorú si deti môžu samy pripraviť.

4. Tvarohové guľôčky s kokosom
Zmiešajte tvaroh s trochou medu a formujte z neho malé guličky. Potom ich obaľte v kokosových vločkách. Tieto tvarohové guľôčky sú zdravou a lahodnou sladkosťou, ktorá sa určite zapáči deťom.

5. Ovocné poháriky s rímskym jogurtom
Na vrstvu rímskeho jogurtu na dne pohárov pridajte na kocky nakrájané ovocie a posypte ich lahodnými orechmi alebo müsli. Tieto ovocné poháriky sú nielen farebné a lákavé, ale aj veľmi zdravé.

S týmito jednoduchými a kreatívnymi receptami na dezerty pre deti určite spravíte radosť svojim deťom a zároveň ich naučíte, že sladkosti sa dajú pripraviť aj zdravo a zábavne.

Originálne spôsoby, ako pripraviť zdravé dezerty pre deti

Detské dezerty sú často spojené s nezdravými sladkosťami plnými cukru a tuku. Avšak existuje veľa originálnych spôsobov, ako pripraviť zdravé a chutné dezerty pre deti, ktoré im poskytnú dávku energie a nebudú zaťažovať ich organizmus. Jedným z kreatívnych receptov je napríklad banánové smoothie s pridaním odrody ovocia, ktoré deti milujú. Tento dezert je nielen chutný, ale aj zdravý a osviežujúci. Ďalšou originálnou možnosťou je vytvorenie ovocných špajličiek s rôznymi druhmi ovocia, ktoré môžu deti samy pripraviť a vychutnať si tak zábavný spôsob konzumácie ovocia. Adresujte aj na tému, kam mohou rodičia s deťmi ísť na kurz varenia, aby získali nové nápady na zdravé recepty pre deti.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...